Hakkımızda

PİDECİOĞLU GEÇİT
Pidecioğlu, isminden de anlaşılacağı üzere Bursa’da bulunan Kayhan çarşısında bundan 153 yıl (1860) önce hizmet vermeye başlayan fırında; Bursa’daki kebapçılara döner pidesi yapmış. Şimdilerde ise Türkiye’nin her yerine kebap pidesi gönderiyorlar. 116 yıl Bursa’daki kebapçılara pide sağladıktan sonra, 1976 yılında, Fırınları’nın yanında ikinci bir fırın yaparak hazır cantık yapmaya karar vermişler.

Daha sonraları 4. Kuşaktan Bağlan Pidecioğlu Mermi Hanım salonun işletmesini üstlenmiş. Mermi Hanım, çeşitleri daha da arttırarak porsiyonluk pideler de ilave etmiş.

Pidecioğlu Sizlerin İsteği Doğrultusunda Geçit’de
Günümüzde de müşterilerinin istekleri doğrultusunda Geçit’te Özdilek’in arkasında Belen Sitesi’nde de ikinci iş yerlerini açtılar.

Kaliteden Ödün Vermiyoruz
Havalandırmaya çok önem verilen mekanda, servis takımları diğer pidecilere göre daha üst düzey ve kaliteli. Çok büyük olmayan sıcak mekanın dekorasyonu ise modern çizgiler taşıyor.

Mekan Farklı Lezzet Aynı
Burada üretilen pideler ve cantıklar Kayhan ile birebir aynı. Ancak, sıkma domatesten yapılan domates çorbası, fırında sahan köfte ve kuşbaşılı domatesli kebap gibi lezzetli ilaveleri var. Akdeniz yeşillikleri ile yapılan salatası ve çikolatalı suflesi de en çok beğenilen tatlarından.
Ayrıca yemek sonrası çay ve Türk kahve ikramı da yapılıyor.

 

Pidecioğlu Saatleri
Hafta arası servis saat 11:00’da açılıyor ve 21:00’da bitiyor. Pazar günleri daha erken 10:00’da servis başlıyor ve 21:00’da kapanıyor.